Sıfır Bir Dizisi Adana Hürriyet Mahallesi
Bir Zamanlar Adana’da Sloganıyla izleyicilerden tam not almayı başaran Sıfır Bir Dizisi yeni sezonuyla BluTv’de devam ediyor. İnternetten yayınlanmaya başlamasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekerek kendisini BluTV platformuna taşımayı başaran Sıfır Bir dizisi küçük imkanlarla hazırlanmış olmasına karşın zaman içinde büyümeyi başarmış yapımlar arasında yer alıyor. Dizinin çekimleri ise Adana’nın önemli bölgelerinden Hürriyet Mahallesi’nde gerçekleşiyor.

Bir Mahallenin Hayat Mücadelesi

Anafor, Sarsılmaz, Cio, Özgür ve Savaş adlarındaki mahalleli gençlerin ortaya koyduğu etkili mücadele anlatılıyor. Uyuşturucu ve kadın ticareti yapanlara karşı etkili bir mücadele ortaya koyan Hürriyet Mahallesi’nin gençleri aynı zamanda mahalleli insanının dertlerine de ortak olmaya devam ediyor. Hürriyet Mahallesi’ne sırtını çeviren kişilere karşı da yaşanan amansız mücadele yeni yılda da devam edecek. Çok gerçekçi olmasının yanı sıra aynı zamanda mahalle kültürünün tüm dokularıyla yansıtılması da dizinin parlak bir geleceğe sahip olmasını beraberinde getiriyor. 3.sezona başlamış olması da bu sebeplerden kaynaklanıyor.

Gerçekçi Mahalle Kültürü

Sıfır Bir Dizisinin arka planında ise grafiti ve rap tarzı müziklerle önemli bir kaynak sağlanıyor. Adana’nın belalı yerlerinden olduğu izlenimi verilen Hürriyet Mahallesi sakinlerinin yaşam mücadeleleri ve sahip oldukları imkanlarda gerçekçi bir şekilde sunuluyor. Bununla birlikte daha ziyade mahalle kültürü içinde meydana gelen olaylarla birlikte gençlerin trajedisi ve bu trajediye olan isyanın ortaya konması da etkileyici sahnelerin ortaya çıkmasını beraberinde getiriyor.

Mahalleden Dışarıya

Savaş ve ekibi kısa zaman için önemli düşmanlar elde etmenin verdiği misyonla mücadelelerini büyüterek çok daha kapsamlı işlere giriyor. BluTV üzerinden devam eden heyecan dolu mahalle dizisinde Adana’nın getto mahallesi Hürriyet Mahallesi de tüm ayrıntısıyla veriliyor. Aynı zamanda başta Savaş olmak üzere mahalle gençlerinden kurulan bir çetenin tüm bireyleri üzerinden de mahalle gençliği resmediliyor. Anafor, Sarsılmaz, Cio, Özgür gibi isimlerin farklı hayatlarının yansımaları da mahalle kültüründe cereyan eden olaylarla bir arada yürütülüyor. Sahipsiz ve kimsesiz olmanın verdiği tüm acıların hissedildiği Sıfır Bir dizisi 3. Sezonun 6.bölümünü de geride bıraktı. Bir Zamanlar Adana’da sloganıyla yerelden ortaya çıkış yakalayan dizinin macera dolu bölümleri de Hürriyet Mahallesi’ni tanıtmaya yetiyor.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*