Sıfır Bir Dizisi’nin Oyuncuları
Savaş Satış

Savaş, mahallenin ve ekibin abisidir. Mahallenin bekası, mahallelinin huzuru için kendi hayatını feda etmiş, bedel ödemiştir. Bu vasıflarıyla kendinden yaşça büyükler tarafından dahi sevgi ve saygı görür. O da bu saygıyı hiçbir zaman suiistimal etmeden, ne zaman biteceği belli olmayan bu savaşa her gün yeniden başlar. Savaş’ın ismi, adeta kaderidir.

Cihangir Ceyhan

Cio, ekibin gözü karasıdır. Haksızlıklar karşısında öyle çabuk dolar ki, bir an önce harekete geçmek, hakkın yerini bulması için elinden ne geliyorsa yapmak ister. En tehlikeli görevlere bile gayet büyük bir keyif içerisinde hiç düşünmeden dalan Cio’nun ekip içerisindeki önemli bir rolüyse mahalledeki gençleri örgütlemesi, kontrol etmesidir.

Özgür Meriç

Özgür, ekibin sakin gücüdür. Her alınacak kararın öncesinde uzun uzadıya konuyu masaya yatıran; ekibi, işi artıları ve eksileriyle düşünmeye sevk eden fren mekanizmasıdır. Özgür’ün bir diğer özelliğiyse, içinde bulundukları koşulları, yaşadıkları hayatı sürekli sorgulamasıdır. Bunu, kimi zaman yazdığı şiirlerde de ifade eder.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*